Palanacka gimnazija

zvono Школа се бави образовањем и васпитањем ученика у трајању од четири године по наставном плану и програму за гимназије и то природно-математичког, друштвено- језичког и специјализованог смера за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику. У школској 2019/2020 је 505 ученика распоређено у 20 одељења- 6 одељења у I разреду, 4 одељења у III и по 5 у II и IV разреду. У сва четири разреда је по два одељења природно- математичког смера. У првом, другом и четвртом је по три одељења друштвено- језичког а у трећем два друштвено- језичка одељења. У првом разреду је једно одељење ученика са посебним способностима за рачунарство и инфпрматику.
У школској 2019/20. години, наставу изводи 49 професора, међу којима је један специјалиста и 2 магистра. Школом руководи директор Драган Јоковић , професор географије, секретар је Дарко Панчић . Педагошко- психолошку службу чине Данијела Николић, дипломирани педагог и Јелена Туфегџић, дипломирани психолог.

Одељењске старешине одељења Паланачке гимназије у школској 2019/20. години:
I1 Оливера Станимировић II1 Снежана Јовичић III1 Марија Поповић IV1 Виолета Станковић
I2 Милана Томић II2 Драган Петровић III2 Наташа Марковић IV2 Горан Ивковић
I3 Биљана Игњатовић II3 Бојана Ђорђевић III3 Олгица Лазић IV3 Зоран Тодоровић
I4 Драгана Жигић II4 Славенка Симић III4 Снежана Ђорђевић IV4 Жарко Караџић
I5 Александар Ђурђевић II5 Јасмина Живанчевић     IV5 Јелена Туфегџић
I6 Биљана Миловановић

Састав Школског одбора у школској 2019/2020. години:
Наталија Милојковић Савет родитеља
Милош Мрвовић Савет родитеља
Љиљана Томић Савет родитеља
Игор Ераковић Локална заједница